Projekts „Leļļu teātru kultūru daudzveidība”, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā „Kultūra”

logo

Par projektu.

Liepājas Leļļu teātris no 2015. gada maija līdz 2016. gada martam aizvadīs Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” projektu „Leļļu teātru kultūru daudzveidība”. Projekta kopējais budžets ir 21716.5 eiro no tiem  15000 eiro ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” finansējums. Projektā sadarbosies trīs valstis – Latvija, Lietuva un Zviedrija. Būt par Liepājas Leļļu teātra sadarbības partneriem atsaukušies Klaipēdas leļļu teātris un Zviedru teātris „ZebraDans”. 
Projekta mērķis ir nodrošināt ilgtermiņa sadarbību starp Leļļu  teātriem, ar dažādu darba specifiku un stilu, Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, tādējādi veicinot savstarpējos kontaktus, pieredzes apmaiņu, attīstību  un izaugsmi.

Projekta aktivitātes.

Kā viena no projekta aktivitātēm, 2015. gada 16.maijā, Liepājas Leļļu teātra sezonas slēgšanas dienā, ir paredzēta Klaipēdas leļļu teātra viesošanās un ekskursija – lekcija „Iepazīsti leļļu māju”.  Bet jūnijā Zviedru režisore un horeogrāfs uzsāks darbu ar Liepājas Leļļu teātra aktieriem pie jaunās izrādes „Ieklausies vējā”, kas pie skatītājiem nonāks 27 sezonas atklāšanā 2015. gada oktobrī, kad būs iespēja arī redzēt Klaipēdas leļļu teātra izrādi pašiem mazākajiem skatītājiem „ Sveiks, mazais!”. Projekta aktivitātē ir paredzēta Zviedru teātra „ZebraDans ” viesizrāde IV Starptautiskajā Ielu teātru festivālā  „Zeme. Debess. Jūra. 2015” Liepājā. Bet visi trīs projekta partneri tiksies 2016.gada februārī Klaipēdā, kur notiks meistarklases  un būs iespēja iepazīties ar projekta partneru izrādēm.
Noslēdzošā projekta aktivitāte notiks 2016. gada 22.februārī, Klaipēdā. Tā ir viesošanās pie projekta partneriem – Klaipēdas Leļļu teātra, kur tiksies visi trīs projekta partneri.  Notiks  „Leļļu un objektu teātra attīstības cikls ”  meistardarbnīcas,  Zviedrijas teātra „ZebraDans” un Klaipēdas Leļļu teātra vadībā. Bet Liepājas Leļļu teātris uz kaimiņvalsti vedīs dejas un ritma izrādi „Ieklausies vējā”, kas ir tapusi šī projekta ietvaros sadarbojoties ar zviedru režisori  Ingrīdu Oltermani [Ingrid Olterman].
Ar šo izrādi Liepājas Leļļu teātris no 2016. gada 8.februāra līdz 10.februārim dosies viesizrādēs dažādās Rīgas un Rīgas rajona mūzikas skolās. Dejas un ritma izrādi „Ieklausies vējā”, pavasarī, būs iespēja redzēt arī Liepājas mūzikas skolām.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*